Bolesti zad

Popis léčby ve specializované ordinaci pro pohybový aparát:
Naše ordinace pro léčbu bolestí zad bolestí kloubů,bolestí svalů, bolestí kloubů při nálezu artrózy se specializuje na tyto problémy, které postihují téměř každého - bolest kloubů, bolest zad - mladší ročníky při námahových činnostech občas i zánětlivých procesech, u starších ročníků pak bolest zad a bolest kloubů zcela pravidelně, převážně degenerativního původu, kdy klouby a svaly jsou za životní dráhu značně opotřebovány a struktury jsou značně devastovány.

Bolesti zad, bolesti kloubů, bolesti svalů jsou jedním z nejčastějších příčin pracovních neschoností lidí v produktivním věku a u starších velmi znepříjemňují jinak poklidný život důchodce. Každý s bolestí zad nebo kloubů hledá svojí cestu pomoci a je mu zcela jedno, co s ním lékař "provede", hlavně aby mu pomohl od bolesti. Odborníků na tento druh potíží je několik, ale ne vždy se setká pacient s rychlým efektem. Praktický lékař předepíše tablety, ve vyjímečných případech pak injekční náročnější léčbu, při neúspěchu kdy bolest kloubů nebo bolest zad přetrvává, často označí za příčinu neúspěchu obezitu pacienta , nebo jeho věk.

Rehabiltační lékař sází na cvičení - to ovšem nesmí být bolest zad nebo bolest kloubů založena na zánětlivých procesech v kloubu nebo vazivech k jednotlivým kloubům, což je jednou z nejčastějších příčin bolesti zad a kloubů. Pak se stav po cvičení ještě zhorší. Rehabilitovat můžu sval zdravý, který je například po znehybnění (sádra,ortézy a pod.) nefunkční a potřebuji ho dostat do běžné provozní normy.
Neurolog zjišťuje postižení nervosvalové aparatury a v negativním případě odešle pacienty na fyzikální a rehabilitační léčbu.

Ortoped podle erudice postupuje obvyklým způsobem, léčbu prášky, rehabilitací, elektroléčbou. Podstata tohoto oboru spočívá v operativních zásadních řešeních, které v těchto případech není indikováno.Tyto všechny procesy, jsou na další odkazující pracoviště, dost zdlouhavé a při čekání v čekárnách značně ubíjející , zvášť pokud nevime zda mě skuečně přestane bolest zad a kloubů. Opakující bolesti zad i kloubů jsou pravidelnější při již tak méně kvalitnějším kloubu-artrotických změnách , kdy kloub již při větší námaze tolik "nestačí" a funkčnost je na úkor bolesti kloubu. Proto snahou každého trpícího pacienta je najít pracoviště, kde mu bez dalších nepříjemných provozních metod (nekonečné čekání v čekárnách, dlouhé objednací lhůty, objednávání na další výkonná pracoviště se stejným rituálem) bude rychle pomoženo.
Léčba bude poskytnuta okamžitě ,podle zásady - mě to bolí teď a nemohu tedy přijít na první objednaný termín za měsíc. Léčba by měla být co nejméně škodlivá pro ostatní systémy organizmu ,např. při perorální léčbě (tablety) kdy hlavně antirevmatika nejsou příliš vhodná na sliznici žaludku apod.

V naší specializované ordinaci léčíme již 40 let tyto problémy - bolest zad, bolest kloubů, bolest svalů, bolest při artrotickém nálezu jednotlivých kloubů. Nejčastější problémy bolestí zad jsou v oblasti krční, bederní pateře, hrudního úseku páteře s propagací do hrudníku, kostrče, kloubních struktur v pánevních kostech, svalové bolesti šíjní, hrudní, bederní, s vazivovými úpony v nejčastěší lokalitě, - klouby kyčelní, kolenní, ramenní, drobné klouby ruční , nožní, ostruhy , tenisové lokty ,ostatní svalové potíže.

Podstata naší léčby spočívá v přímé léčbě postižené lokality v postupu ortopedicko-revmatologických a fyziatrických metod,bez méně či více požkozování ostatních systémů těla, které při perorální léčbě jsou v kontaktu s chemickou látkou obsaženou v tabletě (krvetvorba, játra a pod.)